Webinar za moderatorje bralnih klubov: začetna stopnja

spletni seminar
20. in 27. septembra 2022 ob 13.30–15.00
Rok za prijavo: 18. 9. 2022 (zgodnja ptica do 13. 9. 2022)

Ciklus spletnih seminarjev, ki obsega štiri zahtevnostne stopnje (začetno, nadaljevalno, izpopolnjevalno in višjo izpopolnjevalno), je namenjen vsem, ki jih zanima negovanje bralne kulture in kulture pogovora s klasičnimi ali spletnimi bralnimi klubi.

Webinar za moderatorje bralnih klubov je časovno varčen, saj poteka na daljavo, ter motivacijsko in dialoško naravnan.

Udeleženci prejmejo učno gradivo (strokovne članke, obrazce, praktične primere). Spletno srečanje, ki je namenjeno izmenjavi znanja, izkušenj in idej med udeleženci, moderirajo štirje mentorji, in sicer po inovativni učni metodi »enaki med enakimi«. Za konec udeleženci dobijo praktično nalogo, pri kateri samostojno preizkusijo pridobljeno znanje, nato pa prejmejo povratno informacijo od mentorjev.

Na začetni stopnji se pogovarjamo o osnovah ustanavljanja, organiziranja, vodenja in promocije klasičnih ali spletnih bralnih klubov.

Spletni seminar izvajajo izkušeni moderatorji bralnih klubov: literarni komparativist in ustvarjalec dr. Iztok Osojnik, književna prevajalka in urednica Tatjana Jamnik, vodja Knjižnice Ivančna Gorica Ksenija Medved ter literarna komparativistka, filozofinja in dramaturginja Nuša Komplet Peperko.

Simbolična kotizacija za posamezno stopnjo samo 60 € (redna cena) oz. 49 € (zgodnja ptica).

Če vam finančne zmožnosti ne dovoljujejo plačila kotizacije, nas lahko zaprosite za donacijo (v prijavnem obrazcu označite možnost »Donacija«).

Pridružite se nam* in tudi vi ustanovite bralni klub v svojem okolju – skupaj lahko spremenimo svet!

* V letih 2020 in 2021 smo izšolali že več kot 120 moderatorjev iz vse Slovenije, ki pridobljeno znanje in izkušnje prenašajo na člane bralnih klubov vseh generacij.

→ Program začetne stopnje in PRIJAVA »

→ Webinarji za moderatorje bralnih klubov 2022 (PREGLED) »

Organizator: Kulturno-umetniško društvo Police Dubove v sodelovanju s portalom Dobreknjige.si in Javnim skladom RS za kulturne dejavnosti

Medijski sponzorji: revija Bukla, revija Razpotja in revija Mentor

Seminar je vzniknil v okviru projekta Migracije v resničnosti (2019–2021), ki ga je sofinanciral program Evropske unije Ustvarjalna Evropa.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu