Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Vabilo - 58. seminar slovenskega jezika, literature in kulture

Ali ste ravnokar diplomirali, magistrirali ali doktorirali? Raziskujete na področju jezikoslovja, književnosti ali v kakšni drugi disciplini humanistike ali družboslovja? Ste prišli do zanimivih rezultatov? Če je tako, vas vabimo k sodelovanju na 58. seminarju slovenskega jezika, literature in kulture. Tema Seminarja je Branje v slovenskem jeziku, literaturi in kulturi. Seminar prireja Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani; letos poteka od 4. do 15. julija. Udeleženci so tuji slovenistični strokovnjaki in študentje, program je sestavljen iz intenzivnih lektoratov, predavanj, delavnic in spremljevalnih strokovnih ter kulturnih prireditev (https://centerslo.si/seminar-sjlk/).

Ponujamo 3 predavateljska mesta v seriji Parada mladih. Predvideni datum nastopa je ponedeljek, 11. 7. 2022. V 20-minutnem predavanju na razumljiv, argumentiran in kar se da dinamičen način predstavite svoje raziskovalne rezultate, povezane s krovno temo Seminarja. Poslušali vas bodo in se z vami pogovarjali seminaristi in domači strokovnjaki. Predavanje je v slovenščini.

Če vas sodelovanje zanima, vas prosimo, da do 1. marca 2022 na naslov damjan.huber@ff.uni-lj.si pošljete naslov in povzetek svojega predavanja (v obsegu do 3000 znakov) ter kratko samopredstavitev. O izboru vas bomo obvestili do 10. marca 2022. Avtorice in avtorji sprejetih povzetkov boste morali nato najpozneje do 10. aprila 2022 pripraviti besedilo za monografijo (do 20.000 znakov s presledki), saj seminarska monografija izide pred prireditvijo.
Lepo pozdravljeni.

Predsednica 58. SSJLK

izr. prof. dr. Alenka Žbogar

Organizator seminarja in vodja lektorjev na 58. SSJLK

doc. dr. Damjan Huber

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Začetek pedagoškega procesa na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprejem brucev in bruck na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Predavanja pri Izkustvenem učenju

Predavanja pri Izbranih temah iz pedagoške psihologije

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Referat

Pomembno obvestilo za mednarodne študente – vloga za dovoljenje za začasno prebivanje

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Referat

Oddelek za psihologijo

Sprememba GU Renata Marčič

Spoznajmo se z gledališčem zatiranih!

Urnik – Zimski semester 2022/23