Študijska ekskurzija Oddelka za klasično filologijo

Študijska ekskurzija Oddelka za klasično filologijo:

Kam: Ljubljana-Gradišče nad Bašljem-Ajdna nad Potoki-Ljubljana

Kdaj: 12.6.2021 (9.00 - 17.00)

Strokovno vodstvo: dr. Milan Sagadin (Zavod za varstvo kulturne dediščine, Kranj)

Vabljeni na študijsko ekskurzijo, v okviru katere si bomo ogledali dve poznoantični oz. srednjeveški arheološki najdišči: najprej najdišče »pozabljene utrdbe« na Gradišču nad Bašljem (več na: Gradišče nad Bašljem | Heritage Route (heritage-route.eu), nato pa se bomo odpravili do Potokov, od koder se bomo peš povzpeli do slikovitega najdišča Ajdna (Ajdna (vnaravi.si).

Prijave zbiramo do 7. junija. Študentje Oddelka za klasično filologijo se prijavijo v tajništvu Oddelka za klasično filologijo po e-pošti (Ziva.Borak@ff.uni-lj.si) ali telefonu (01 241 1420), študentje Oddelka za zgodovino pa v tajništvu Oddelka za zgodovino po e-pošti (Jasna.Vancek@ff.uni-lj.si) ali telefonu (01 241 1190).

Ekskurzija je brezplačna, število mest je omejeno.

Odprtost fakultete v času kolektivnega dopusta - 2. 8. do 13. 8. 2021

ODPRTOST TAJNIŠTVA

Oddelek za arheologijo

Knjižne novosti knjižnice Odd. za arheologijo (julij 2021)