Oddelek za slovenistiko

Projekcije in pogovori ob 10. obletnici zasedbe Filozofske fakultete UL - vabilo

10. obletnica zasedbe FF: projekcije in pogovori

Mineva 10 let od prekinitve zasedbe Filozofske fakultete UL, na kateri so v trajanju dveh mesecev študenti, predavatelji in drugi sodelujoči opozarjali na nevarnosti vstopa tržne logike in prekarizacije v visoko šolstvo ter zahtevali boljši socialni položaj za študirajoče. S sogovorci, ki so pri zasedbi sodelovali ali jo spremljali, smo ob pregledovanju fotografskega in filmskega materiala iz tistega časa skupaj sestavili pripoved o dogajanju iz prve roke. O pomenu, vzrokih in dediščini zasedbe FF 2011/12 se boste lahko prepričali tudi sami na premierni projekciji Mi smo zasedba.

Povezavi do Facebook dogodka projekcij in do celotnega rojstnodnevnega programa Radia Študent.

Zasedba FF se ni zgodila v vakumu, nastala je na podlagi dolgoletnih avtonomnih gibanj na univerzi ter tudi v širši družbi. V seriji dodatnih projekcij in pogovorov bomo

–– s filmom Blokada videli zasedbo zagrebške filozofske fakultete, ki je ljubljanski dala navdih
–– s filmom Boj za spomnili na dogajanje pred borzo v okviru gibanja Occupy, kjer se je zasedba FF izglasovala
–– s kratkimi filmi Resnica o visokem šolstvu (1. in 2. del) vsebinsko spoznali tedanjo kritiko visokega šolstva

Dogodki bodo potekali na matični lokaciji Filozofske fakultete, Aškerčevi 2, pa tudi na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo na Zavetiški 5 (nasproti Gimnazije Vič), kjer je v letih 2011/12 potekala vzporedna zasedba.

Se gledamo!

Program:

–– Torek, 17. 5., predavalnica 2, Aškerčeva 2 ––

20.00 – premierna projekcija: Mi smo zasedba

21.15 – pogostitev

–– Sreda, 18. 5., predavalnica 18, Aškerčeva 2 ––

18.15 – projekcija: Blokada

19.55 – pogovor s Klaro Otorepec

20.15 – projekcija: Boj za

–– Petek, 20. 5., predavalnica 2, Zavetiška 5 ––

17.00 – projekcija: kratki filmi skupine Stvarnost

18.30 – pogovor z Julijem Borštnikom