Predavanja iz predmeta zgodovinsko jezikoslovje

Predavanja iz predmeta zgodovinsko jezikoslovje se bodo pričela (glasom splošnejšega sklepa Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje) v petek, dne 15. oktobra 2021, ob 9.40 in trajala vsakič do 11.10. Predavanja bodo v predavalnici štev. 6 (v pritličju).

Za nekatere slušatelje Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje so ta predavanja obvezna; podrobnosti o tem dobite pri tajnici in bibliotekarki oddelka, gospe mag. Ani Mehle. Na ta predavanja so vabljeni tudi drugi zainteresirani slušatelji ne glede na to, ali so podobna predavanja že bili obiskovali kdaj prej.

Zlasti priporočam obisk prvega srečanja (dne 15/10). Takrat bo med drugim predstavljena učna snov (a bo morda nekoliko spremenjena po prvem pogovoru s slušatelji v skladu z njihovimi interesi), učbenik, skripta, izpitni roki, potek posamičnega izpita in drugo. Zato posebej svetujem tistim, ki se predavanj ne bodo mogli (na primer zaradi drugih obveznosti) redno udeleževati ali bodo celo opravljali samo izpit iz učne snovi, da se udeležijo prve ure ali prvih ur. Naj opozorim na svoje govorilne ure ob sredah od 14.30 do 16.15 v kabinetu, kjer imam mizo (v prizidku natanko nasproti sanitarij).

Janez Orešnik.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Oddelek za slavistiko

Razpis za študentske nagrade Filozofske fakultete in Prešernove nagrade študentom Univerze v Ljubljani za študijsko leto 2021/2022