Povabilo k sooblikovanju predavanj posavskih študentov s posavsko tematiko

Spoštovani,

muzejem je zaupana dediščina človeštva, dediščina, ki vsaki sedanjosti posreduje znanja o preteklosti, ki nam omogoča, da lepše in pogumneje vstopamo v prihodnost. V Posavskem muzeju Brežice skrbimo za vse vrste dediščine, ki so jo od prve naselitve do danes ustvarili prebivalci na območju današnjega Posavja.

Pri odkrivanju novih spoznanj o naši preteklosti in sedanjosti imate izjemno pomembno vlogo tudi mladi posavski raziskovalci, ki počasi, a vztrajno stopate na svojo poklicno pot. K sodelovanju vabimo vse posavske študente, ki želite svoje diplomsko, magistrsko ali drugo raziskovalno delo v povezavi s Posavjem predstaviti na dogodku v Posavskem muzeju Brežice. Predavanja »v živo« v Posavskem muzeju Brežice ali virtualno preko spletne platforme Zoom bodo potekala enkrat mesečno z začetkom v marcu 2021.

Svoje predloge, ideje in morebitna vprašanja nam lahko pošljete na e-naslov: bostjan.kolarffipmb.si.

Veselimo se vašega sodelovanja in novih spoznanj.

Boštjan Kolar,                                                                                                    Alenka Černelič Krošelj,

kustos pedagog                                                                                                  direktorica

Mateja Robida

Odprtost fakultete v času kolektivnega dopusta - 2. 8. do 13. 8. 2021