Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Pesniški dvoboj 10. 5. ob 19.00 in drugi dogodki na Oddelku za germanistiko

Dogodki na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete vabi na dogodke, ki jih na oddelku pripravljajo v maju.

• V ponedeljek, 9. 5. 2022, ob 9. uri (Modra soba): 12. mednarodni dan lirike na Oddelku za germanistiko v Ljubljani – Ob 80. obletnici smrti lirika Stefana ZweigaInterpretacije, komentarji, didaktizacije. Pred osemdesetimi leti je v izgnanstvu umrl svetovno znani pisatelj Stefan Zweig – dober razlog, da se posvetimo njegovemu pesniškemu delu, zlasti ker je bila doslej Zweigova poezija – v nasprotju z njegovimi novelami, biografijami in drugimi besedili – v raziskavah deležna le malo pozornosti. Toda pesmi predstavljajo začetek njegove izredne literarne kariere in zgodnje priznavanje Zweiga kot mednarodnega avtorja temelji ravno na liričnih prevodih in pesniških predelavah Verhaerena, Baudelaira in Rimbauda.
  • V torek, 10. 5. 2022, ob 19. uri (Trubarjeva hiša, Stritarjeva 7): Poetry Slam Duell - Dvoboj v branju poezije; branje poezije: Mieze Medusa vs. Markus Köhle; znana avstrijska “slammerja” se bosta s svojimi besedili potegovala za naklonjenost občinstva.

• V torek, 17. 5. 2022, ob 14. uri (predavanje v Modri sobi), ob 19. uri literarno branje (Trubarjeva hiša, Stritarjeva 7): Ludwig Laher; literarno predavanje in branje: “Razkrivanje, spominjanje in pripovedovanje zgodovine”.

Vsi dogodki bodo potekali v nemščini.

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Oddelek za muzikologijo

Oddelčno tajništvo - uradne ure (15.8. - 19.8.)

Sprememba GU Kristina Gregorčič

Mednarodna parlamentarna štipendija nemškega zveznega parlamenta (IPS)

Poziv prostovoljcem za spremljanje lokalih volitev 2022

GU: BlažR sprememba ure, 18.8.

Sprememba GU Mojca Belak

Sprememba GU Anne-Cecile Lamy-Joswiak