Naj bo poletje čas za Narodno galerijo

Letošnje študijsko leto se počasi zaključuje in vsi si želimo, da nam poletje nakloni čim več brezskrbnih dni, ki jih bomo lahko preživeli skupaj s svojimi najdražjimi in s prijatelji v prijetnih okoljih. Študenti in študentke bodo to poletje toplo dobrodošli v Narodni galeriji. Poletna vstopnica bo od 1. julija do 31. avgusta 2021 za vse študente in študentke znižana na 2 EUR. Zbirke in razstave si boste lahko ogledali v lastnem ritmu, v pomoč pa so vam lahko tudi gradiva, dostopna na spletu ali pa opisi umetnin, ki so v galeriji dostopni preko QR kod.

Narodna galerija je prisotna tudi na družbenih omrežjih (IG, FB) kjer predstavljajo različne zgodbe iz slovenske in svetovne likovne umetnosti, a predvsem iz zakladnice Narodne galerije. Izjemno zanimivi so kratki kvizi, kjer lahko preverite svoje znanje o likovnih umetnikih in delih, ki jih hranijo v Stalni zbirki, enkrat na teden povežejo likovno umetnost s poezijo, ko ob umetnini objavijo še izbrano pesem, čudovita paša za oči pa so krajši videoposnetki s kolaži umetnin ali videoposnetki začasnih razstav. Posegajo tudi v čas mitov in legend in tako dodatno osvetljujejo umetniška dela.

Naj bo poletje čas za Narodno galerijo.

Vabljeni!

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Sprememba GU Anne-Cecile Lamy-Joswiak

Oddelek za arheologijo