Kekčeve poti 10. Julija

Letos bodo zelo lagodne: Klek (https://www.hribi.net/gora/klek/11/362 ) je visok 1753 m, z avti se bomo pripeljali do cca 1000 m, vzpona je torej za dve in pol Šmarni gori – le da je manj strm, Klek je namreč turnosmučarski vrh za začetnike. Hoje navzgor je za dve uri, navzdol enako – ali malo dlje, da najdemo ustrezno planino za roštiljanje. Za osnovno meso in kruh bomo poskrbeli mesojedi neštudenti (ne pozabimo na mrežo), za zelenjavo pa vsak sam; seveda lahko prinesete še kaj drugega (alko ni zaželen). Izlet je odprt tudi za neslovenistične najožje prijatelje.

Zbor je ob 7.00 pred FF in ob 7.50 na parkirišču nasproti železniške postaje na Jesenicah.

Oprema: čevlji z rebrastim podplatom, vsaj 1,5 litra vode, zaščita pred soncem in nevihto, kaka rezervna majica (ni pa treba, da nahrbtnik tehta 10 kg).

Na prijavo zapišite, kdo gre lahko z avtom.

Pozdrav, Aleksander Bjelčevič in Miran Hladnik

Mateja Robida

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav predmetov

Obvestilo za študentke in študente etnologije in kulturne antropologije