Študenti in študentke sodelovali pri pripravi spletne strani Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji

Hiša v stari Ljubljani, v kateri je v času Ljubljanskega kongresa bival Joannis Kapodistrias; foto: Marija Gardina.

25. marca Grčija praznuje državni praznik, letos pa tudi dvestoto obletnico začetka protiturške vstaje. Do teh dogodkov je prišlo ravno v času Ljubljanskega kongresa, na katerem se je nahajal tudi Joannis Kapodistrias (1776-1831; priimek odraža poreklo njegove družine, ki je sicer živela na otoku Krfu). Ljubljanskega kongresa se je udeležil kot ruski zunanji minister, kasneje pa je postal prvi predsednik moderne grške države. Več o prelomnih dogodkih na spletni strani Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji, pri pripravi katere so sodelovali tudi študenti in študentke Oddelka za klasično filologijo Filozofske fakultete. Na spletni strani je objavljenih nekaj izsledkov projekta, katerega cilj je prevesti in komentirati pisma, ki jih je Joannis Kapodistiras napisal v času prelomnih dogodkov v Ljubljani, in v širšem smislu raziskati njegovo bivanje v Ljubljani.

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko in izr. prof. dr. Andrej Gaspari prejemnika Valvasorjeve nagrade