Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je v sredo, 24. 4. 2024, predavala Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu. Na svojem predavanju je predstavila zgodbo budimpeških otrok po prvi svetovni vojni in transnacionalno humanitarno posredovanje za reševanje stisk najbolj ranljivih. Tematizirala je medsebojno delovanje lokalnih madžarskih organizacij in mednarodnih humanitarnih donatorjev ter uporabo fotografij za dobrodelne namene.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar