Poslovila se je dr. Mojca Cajnko, hetitologinja in klasična filologinja

Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje sporoča žalostno vest, da nas je pred nedavnim zapustila dr. Mojca Cajnko, slovenska hetitologinja in klasična filologinja in nekajletna sodelavka Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje ter Oddelka za klasično filologijo. V stroki se je bomo spominjali zlasti po njenih hetitoloških objavah, ki so pomembno pripomogle k boljšemu razumevanju sinhrone slovnice tega najstarejšega izpričanega indoevropskega jezika, in po njenem prispevku k prevodom Evripidove dramatike.

03. 12. 2021

Nahtigalova nagrada Filozofske fakultete za Robina Dolarja

03. 12. 2021

Oddelek za filozofijo z enim najodličnejših raziskovalnih dosežkov Univerze v Ljubljani