Otvoritev razstave ob 60. obletnici smrti Antona Sovreta

Razstavljena dela, povezana z življenjem in delom Antona Sovreta.

V sredo, 10. maja 2023, je bila na Oddelku za klasično filologijo Filozofske fakultete otvorjena razstava ob 60. obletnici smrti Antona Sovreta (1885–1963), znamenitega klasičnega filologa, prevajalca in profesorja. Po pozdravu predstojnice prof. dr. Jerneje Kavčič so zbrane nagovorili izr. prof. dr. Matej Hriberšek, doc. dr. Brane Senegačnik, ki je recitiral tudi dve pesmi Vitomila Zupana, posvečeni Antonu Sovretu, in ga. Ifigenija Zagoričnik Simonović, urednica zbirke Zupanovih pesmi. Predvajanih je bilo tudi več posnetkov Antona Sovreta. Zatem je avtor razstave Matic Kristan udeležence vodil po razstavi.

Foto: Vinko Avsenak

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko in izr. prof. dr. Andrej Gaspari prejemnika Valvasorjeve nagrade