Otvoritev Inštituta kralja Sejonga Ljubljana

Otvoritev Inštituta Kralj Sejong je potekala 11. septembra 2023 v prostorih na Tobačni 5.

V ponedeljek, 11. septembra 2023, je potekala uspešna otvoritev Inštituta kralja Sejonga, ki je ta teden že pričel z izvajanjem tečajev korejskega jezika in korejske kulture na Filozofski fakulteti (Tobačna 5, 1. nadstropje). Otvoritve so se med drugim udeležili dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar,  predstojnik Oddelka za azijske študije Filozofske fakultete doc. dr. Luka Culiberg, sekretarka veleposlaništva Republike Koreje Jung Hyeseung in Park Sungjin iz podjetja POSCO-ESDC.

Dogodek je popestril plesni nastop skupine Wistiria in pevski nastop Ane Golob. Sledilo je druženje ob korejski hrani. Organizatorji se zahvaljujejo vsem, ki ste se prireditve udeležili. Vabljeni, da se jim pridružite na zanimivih delavnicah tudi v prihodnje (ličenje po korejsko, priprava korejske hrane, kpop ples in še več).

Več informacij

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani