Odprtje razstave o Franu Ramovšu

V torek, 20. 9. 2022, je v avli Filozofske fakultete potekalo odprtje razstave o Franu Ramovšu, ki so jo na Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete pripravili v okviru Ramovševega tedna, ki letos poteka prvič.

Na dogodku so obiskovalke in obiskovalce nagovorili: rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdič, dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, in predstojnica Oddelka za slovenistiko, prof. dr. Mateja Pezdirc Bartol. Ob tej priložnosti so v knjižnici Oddelka za slovenistiko in slavistiko pripravili Ramovševo dopolnjeno bibliografijo. Vabljeni k ogledu razstave, ki bo postavljena še do sredine oktobra.

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Nagrada Slovenskega raziskovalnega inštituta za asist. dr. Tino Ivnik

Asist. dr. Tina Ivnik (druga z leve) z drugimi nagrajenkami in nagrajenci (foto: SLORI)

Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).