Odprtje lektorata za katalonski jezik

Na Filozofski fakulteti je včeraj potekalo odprtje lektorata za katalonski jezik, ki deluje na Oddelku za romanske jezike in književnosti.

Na dogodku so zbrane nagovorili dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, predstojnica Oddelka za romanske jezike in književnosti doc. dr. Katarina Marinčič, delegat katalonske vlade v jugovzhodni Evropi Eric Hauck ter Ariadna Puiggene iz Katalonskega kulturnega inštituta Ramon Llull.

Lektorat katalonskega jezika je za fakulteto dragocena obogatitev, saj so študentje z njim pridobili še en romanski jezik, ki se ga lahko učijo. Odprtje lektorata je bilo sicer predvideno že za jesen, a do njega zaradi koronskih ukrepov ni moglo priti. Kljub temu je lektorat s svojim delovanjem zaživel že takrat.

Več v prispevku na N1 Slovenija.

Spominska slovesnost v čast akad. prof. dr. Borisu Paternuju

Foto: Neža Kočnik

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Prestižna nagrada za projekt SoNAR-Global

Koordinatorica projekta Tamara Giles-Vernick, ki ji Sylvie Retailleau, francoska ministrica za visoko šolstvo in znanost, podeljuje nagrado.