Obisk delegacije iz Romunije

Delegacijo je sprejela prodekanja izr. prof. dr. Irena Samide.

V zadnjem tednu marca 2024 je delegacija, sestavljena iz zaposlenih Petrol-Gas University of Ploiesti (Constanța Dordea, Cristian Perianu, Maria Tenescu, Angelica Vida, Elena Roibu in Martia Nedelcu), prek programa Erasmus+ obiskala Filozofsko fakulteto. S prodekanjo za mednarodno dejavnost iz. prof. dr. Ireno Samide so razpravljali o različnih načinih promocije univerzitetnega študija na mednarodni ravni, o vključevanju upravljanja kakovosti v študijske in obštudijske dejavnosti ter o specifikah posameznih institucij in študijskih programov.

Nagrada Slovenskega raziskovalnega inštituta za asist. dr. Tino Ivnik

Asist. dr. Tina Ivnik (druga z leve) z drugimi nagrajenkami in nagrajenci (foto: SLORI)

Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).