Nova publikacija: Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem

Pri Založbi Univerze v Ljubljani je izšla publikacija Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem. Publikacija je nastala na podlagi raziskovalnega dela, ki je potekalo v sklopu Etnološkega tabora treh dolin 2021, ki ga Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete že nekaj let zapored organizira na Solčavskem.

Pogledi od blizu so nastali v dialogu študentk in študentov etnologije in kulturne antropologije, mentorjev in mentoric ter domačink in domačinov. Skozi premisleke o prometu in infrastrukturi, dediščini, glasbi in lokalnih društvih, Pogledi v ospredje postavljajo perspektive mladih Solčavanov in Solčavank.
Vabimo vas k branju!

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)