Na fakulteti poteka poletna šola romanskih jezikov

Udeleženke in udeleženci poletne šole romanskih jezikov

Oddelek za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete UL je pripravil poletno šolo romanskih jezikov, ki na fakulteti poteka od 22. do 26. avgusta 2022. Na poletni šoli sodeluje 24 dijakinj in dijakov iz celotne Slovenije.

Vsak dan vzporedno potekajo delavnice italijanskega, francoskega in španskega jezika, in sicer se vsak dan zvrstijo tri vsebinsko različne delavnice jezika, književnosti in/ali kulture v ciljnem jeziku. Pri tem izvajalci in izvajalke, profesorji in profesorice ter študentke in študenti, uporabljajo različne oblike in metode dela, poudarek je predvsem na aktivnem sodelovanju udeležencev in udeleženk in razvijanju njihove govorne sporazumevalne zmožnosti v tujem jeziku in usvajanju novega besedišča, nato se udeležijo še gledališke delavnice v ciljnem jeziku. V popoldanskem času imajo vsi sodelujoči skupaj uro uvoda v druge romanske jezike. Dijakinje in dijaki na poletni šoli spoznavajo in izboljšujejo znanje francoščine, italijanščine ali španščine ter se seznanjajo z osnovami romunščine, portugalščine in katalonščine.

Bilateralno srečanje zagrebškega in ljubljanskega oddelka za geografijo

Skupinska fotografija udeležencev srečanja

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)