Koronsko praznično leto Slovencev

Birma v času koronavirusa, Dobova; 10. 10. 2020, avtorica: Zdenka Lah.  Fotografija prikazuje obred birme, kjer udeleženci nosijo maske, družine sedijo skupaj vsaka v svoji klopi, med njimi pa je ena klop prosta zaradi vzdrževanja varnostne razdalje.

Birma v času koronavirusa, Dobova; 10. 10. 2020, avtorica: Zdenka Lah. Fotografija prikazuje obred birme, kjer udeleženci nosijo maske, družine sedijo skupaj vsaka v svoji klopi, med njimi pa je ena klop prosta zaradi vzdrževanja varnostne razdalje.

V sklopu vaj pri predmetu Etnologija Slovenije 3 študentke in študenti Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete spremljajo in raziskujejo, kako so koronavirusna epidemija in z njo povezani ukrepi v preteklem letu zaznamovali praznovanja in praznike. V sodelovanju z oddelčnim dokumentalistom, Andražem Magajno, zbrano gradivo sproti arhivirajo ter tako soustvarjajo zbirko Koronsko praznično leto Slovencev. Zbirko sproti dopolnjujejo, vso gradivo pa je prosto dostopno in si ga lahko ogledate na tej povezavi.

Vabljeni, da zbirko soustvarjate tudi vi. Fotografije in ostalo gradivo lahko posredujete na andraz.magajna@ff.uni-lj.si, ter pripišete naslednje podatke (naslov, avtorstvo, datum nastanka, kraj nastanka, ključne besede oz. kratek opis).

16. 06. 2021

Namera o sklenitvi neposredne pogodbe: namestitev multifunkcijske samostoječe naprave, namenjene tiskanju, skeniranju in oglaševanju

Foto: tookapic za Pixabay
14. 06. 2021