Grški državni praznik

25. marec je grški državni praznik, na dan pa se Grki spominjajo začetka protiturške vstaje. Vstaja je izbrunila pred 201 letom v času Ljubljanskega kongresa, ki se ga je udeležil tudi Joannis grof Kapodistrias (1776–1831). V Ljubljano je prišel v vlogi zunanjega ministra ruskega carja, leta 1828 pa je postal prvi predsednik grške države. Na pobudo Oddelka za klasično filologijo Filozofske fakultete in Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji so letos ob tej priložnosti na Mestnem trgu 19 v Ljubljani razobesili grško zastavo. Tu je namreč v času Ljubljanskega kongresa bival Joannis Kapodistras.

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko in izr. prof. dr. Andrej Gaspari prejemnika Valvasorjeve nagrade