Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.

3. in 4. aprila je v okviru predmetov o zgodovini JV Evrope v zgodnjem novem veku s predavanjima Mestne utrdbe zgodnjenovoveške Transilvanije na sočasnih upodobitvah in danes (The urban fortifications of the Early Modern Transylvanian Principality in contemporaneous pictures and today) ter Nekaj vpogledov v zgodnjenovoveško zgodovino Transilvanije: transilvansko gospodarstvo (Some insights into the history of Early Modern Transylvania: The economy of the Transylvanian Principality) gostovala prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi, prodekanja Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju.

Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu

Dominique Kirchner Reill Univerza v Miamiju