Gostovanje koordinatorja izmenjave jezikovnih asistentov z avstrijskega zveznega ministrstva za izobraževanje, znanost in raziskave

Z leve proti desni: Roman Gruden, izr. prof. dr. Irena Samide, mag. Stephan Neuhäuser, dr. Damjana Kern Andoljšek in izr. prof. dr. Nataša Pirih Svetina,

V petek, 1. 12. 2023, je na predavanjih izr. prof. dr. Nataše Pirih Svetina gostoval mag. Stephan Neuhäuser, koordinator izmenjave jezikovnih asistentov z avstrijskega zveznega ministrstva za izobraževanje, znanost in raziskave.

V imenu vodstva Filozofske fakultete ga je sprejela in mu izrazila dobrodošlico prodekanja Filozofske fakultete izr. prof. dr. Irena Samide. Sprejema so se udeležili tudi Roman Gruden z Ministrstva za vzgojo in  izobraževanje, izr. prof. dr. Nataša Pirih Svetina z Oddelka za slovenistiko Filozofske fakultete in dr. Damjana Kern Andoljšek s Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik (CSDTJ). Sledilo je predavanje g. Neuhäuserja, ki je študentom predstavil program izmenjave ter delo jezikovnih asistentov, ju umestil v širši kontekst avstrijskega izobraževanja ter predvsem nagovoril potencialne kandidate za to službo.

Jezikovni asistenti za slovenščino delujejo na koroških srednjih šolah od šolskega leta 2005/06 dalje, trenutno Avstrija zaposluje šest jezikovnih asistentov iz Slovenije. Razpis za zaposlitev je vsako leto objavljen na spletni strani CSDTJ, več o programu pa je mogoče prebrati na spletni povezavi.

20. 02. 2024

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Utrinek s srečanja s študentkami in študenti na izmenjavi
19. 02. 2024

Informativni dnevi na Filozofski fakulteti

Predstavitev študija psihologije
16. 02. 2024

Podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje

Filozofska fakulteta je prejela podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje.