Filozofska fakulteta uspešna na razpisu Evropske noči raziskovalcev

Evropska noč raziskovalcev Humanistika, to si ti! leta 2018

Filozofska fakulteta je na razpisu Evropske noči raziskovalcev pridobila projekt Humanistika, to si ti, s podnaslovom Človek živali in žival človeku. Projekt se v letih 2022–2023 ponovno osredotoča na povezovanje humanističnih, družboslovnih in naravoslovnih ved ter spodbujanje zaupanja v raziskovalno delo. V ospredje postavlja odnos ter soodvisnost človeškega in živalskega sveta ter raziskovanje tega odnosa v različnih kontekstih. Projekt, ki združuje deset članic Univerze v Ljubljani ter Pedagoški inštitut in Inštitut za novejšo zgodovino kot pridružena partnerja, ponovno koordinira Filozofska fakulteta.

27. 01. 2023

Skupina 18 univerzitetnih učiteljev iz Butana na obisku na Univerzi v Ljubljani

27. 01. 2023

Žiga Zwitter predaval na Dunaju