FF govorí v letu jezikov: Etimologija in Slovenci

Vabljeni na prvo javno predavanje v ciklu FF govorí v letu jezikov, ki bo v sredo, 16. 11. 2022, ob 18. uri (pred. 15), predaval bo akad. prof. dr. Marko Snoj, Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete, ISJFR ZRC SAZU. Predavanje z naslovom Etimologija in Slovenci se začne z odgovorom na vprašanje, kaj je bila etimologija nekdaj, kaj je danes in kakšne poti vodijo do verjetne ali gotove etimološke razlage. Nadaljuje se z najpomembnejšimi mejniki v razvoju etimološke znanosti, pri katerih smo Slovenci sodelovali v zavidljivem obsegu.

Lepo vabljeni!

Napovedi preostalih predavanj v ciklu so na voljo na tej povezavi.

Nagrada Slovenskega raziskovalnega inštituta za asist. dr. Tino Ivnik

Asist. dr. Tina Ivnik (druga z leve) z drugimi nagrajenkami in nagrajenci (foto: SLORI)

Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).