Ddr. Verena Vidrih Perko in izr. prof. dr. Andrej Gaspari prejemnika Valvasorjeve nagrade

Ddr. Verena Vidrih Perko med predavanjem (foto: Nives Ličen)

Ddr. Verena Vidrih Perko, predavateljica Modre fakultete, ki pogodbeno sodeluje tudi z Oddelkom za arheologijo Filozofske fakultete, je prejemnica Valvasorjeve nagrade za življenjsko delo. Izr. prof. dr. Andrej Gaspari z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete pa je skupaj z Jankom Boštjančičem prejel nagrado za enkratni dosežek, in sicer za razstavo Enigma – skrivnostno zakulisje vojne.  Iskrene čestitke!

Več v prispevku na Rtvslo.si

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.