Vabilo na predstavitev prve znanstvene monografije o Almi M. Karlin

V okviru projekta Vzhodnoazijske zbirke v Sloveniji, ki ga izvajamo na Oddelku za azijske študije, vas ob izidu prve znanstvene monografije o Almi M. Karlin vljudno vabimo na predstavitev, ki bo

v ponedeljek, 12. oktobra ob 18. uri, v Barbarini dvorani Pokrajinskega muzeja Celje.

Obvezna je predhodna rezervacija nainfo@pokmuz-ce.si ali 03 42 80 965.

Znanstvena monografija Neskončno potovanje Alme M. Karlin: življenje, delo, zapuščina ponuja globok, celovit in večplasten vpogled v življenje, delo in zapuščino znamenite Celjanke. Prinaša številna nova spoznanja, ki so rezultat avtoričinega inovativnega raziskovalnega pristopa; temeljijo na besedilih Alme M. Karlin, številnih novoodkritih dokumentih v Sloveniji in Nemčiji ter na pričevanjih ljudi, zlasti tistih, ki so jo osebno poznali.

Knjigo bo predstavila avtorica Barbara Trnovec, antropologinja, kustosinja in skrbnica Zbirke Alme Karlin v Pokrajinskem muzeju Celje, raziskovalka, publicistka in predavateljica, avtorica razprodane monografije Kolumbova hči: življenje in delo Alme M. Karlin (2011) in avtorica odmevne, velike pregledne razstave Kolumbova hči Alma M. Karlin v Cankarjevem domu v Ljubljani (2017).

Predstavitev knjige bo avtorica ob tej priložnosti prvič pospremila s projekcijo diapozitivov, s katerimi je velika popotnica predavala po vrnitvi s poti okrog sveta.

Povezava na povzetek monografije

Izseki iz monografije