Z veseljem vas vabimo na predstavitev knjige Jane S. Rošker »V senci vélikih mojstrov: vprašanje žensk v kitajski filozofiji na primeru dveh sodobnih tajvanskih filozofinj«. Dogodek, ki bo organiziran v sklopu Dni enakosti spolov FF, se bo pričel v petek, 18. marca 2022, ob 10. uri in bo potekal preko spletne povezave ZOOM (Meeting ID: 979 0355 0580).

Knjiga govori o odsotnosti ženskega glasu v sferi filozofije. Ta molk in razloge zanj prikaže na primeru kitajske idejne zgodovine. V drugem delu avtorica skozi predstavitev obeh tajvanskih filozofinj, ki tvorita jedro pričujoče knjige, pokaže, da se položaj žensk v sodobni kitajski filozofiji – vsaj na Tajvanu – polagoma izboljšuje. Četudi sta oba primera nazorno prikazala, da se morajo kljub splošnemu izboljšanju na tem področju tudi sodobne raziskovalke in teoretičarke kitajske filozofije še vedno boriti z mnogimi predsodki, pa vendarle vse kaže na to, da je njihova situacija kljub vsemu precej boljša kot situacija filozofinj na kitajski celini.

O knjigi se bosta za avtorico, ki je sinologinja in strokovnjakinja za kitajsko filozofijo, pogovarjali filozofinji Olga Markič in Nina Petek.

Prisrčno vabljeni, vabljene!