Spletna delavnica na temo vzhodnoazijskih "osirotelih" predmetov v slovenskih zbirkah

Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete vljudno vabi na spletno delavnico na temo vzhodnoazijskih "osirotelih" predmetov v slovenskih zbirkah. Delavnico v sodelovanju z mednarodno zvezo ACN - EUROPE organizirajo v okviru projekta Osiroteli predmeti, ki ga izvajajo na oddelku. Delavnica bo potekala v torek, 18. 4. 2023, ob 12. uri na Zoomu.

V okviru delavnice bodo obravnavali problematiko v povezavi z iskanjem izgubljene provenience posameznih vzhodnoazijskih predmetov v Sloveniji. Izpostavili bodo glavne razloge, ki so vodili v izgubo večine informacij, ter podrobneje predstavili dve študiji primerov, uspešen poskus rekonstrukcije provenience japonske samurajske opreme iz Pokrajinskega muzeja Celja ter manj uspešen poskus oziroma težave pri določanju provenience jezuitskega misijonarskega zvitka. Govorci so Davor Mlinarič (Pokrajinski muzej Celje), Helena Motoh (ZRS Koper in Oddelek za azijske študije) in Nataša Vampelj Suhadolnik (Oddelek za azijske študije).

Več informacij in povezava do registracije na povezavi.