Razstava: Hommage TR3 ali kdo je Edvard Ravnikar

V Galeriji Peti štuk v 5. nadstropju Filozofske fakultete si med 15. 10. in 16. 11. 2021 lahko ogledate razstavo z naslovom Hommage TR3 ali kdo je Edvard Ravnikar.

Hommage TR3 ali kdo je Edvard Ravnikar je prva samostojna fotografska razstava Floriana Cziesle. Ideja se je začela ob prvem srečanju z Ravnikarjevo arhitekturo, ko ga je osupila ambivalenca Ravnikarjeve estetike (elegantna, pa vendar nekoliko pošastna), in očarala edinstvena prezenca, zaradi česar se je začela »obsedenost« s Trgom republike, zlasti TR3. S svojimi fotografi jami je Cziesla želel ujeti strašljivo, a hkrati neotipljivo naravo Ravnikarjeve arhitekture preko pretiravanja in derealizacije. V nasprotju s tem pa izbrani Ravnikarjevi citati odražajo umetnikov racionalni pristop k Ravnikarjevemu delu v obliki značilnega raziskovalnega procesa. Vendar cilj pričujočega izbora fotografi j ni namenjen pojasnjevanju česarkoli. Nasprotno, citati namesto tega pustijo v gledalcu še več vprašanj – in drugačno dojemanje domnevno znanega kraja v osrčju Ljubljane.

19. 10. 2020

03. 09. 2020