Prof. dr. Clemens Ruthner: Peter Handke in Jugoslavija

V torek, 6. 6. 2023, bo ob 18.00 v Modri sobi Filozofske fakultete v organizaciji Oddelka za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko in v Letu jezikov prof. dr. Clemens Ruthner (Trinity College, Dublin) predstavil zbornik Peter Handkes Jugoslawienkomplex: eine kritische Bestandsaufnahme nach dem Nobelpreis (2022), ki ga je uredil skupaj s prof. dr. Vahidinom Preljevićem (Univerza v Sarajevu). Pogovor, ki bo potekal v angleščini/nemščini, bo vodila prof. dr. Špela Virant.

Peter Handke je s svojimi literarnimi deli, intervjuji in izjavami o vojnah ob razpadu Jugoslavije zbudil mnogo kontroverz, ki so se ponovno razplamtele, ko je prejel Nobelovo nagrado. Prispevki v zborniku ta pojav obravnavajo s poetološkega, sociološkega, političnega, medijskega in kulturološkega vidika, pri tem pa osvetljujejo tudi politična in zgodovinska ozadja. V zborniku so med drugimi objavljeni prispevki Slavoja Žižka, Mire Miladinović Zalaznik, Katje Perat in Saše Stanišića.

Literarni dogodek bo v živo dostopen tudi prek zoom povezave (Meeting ID: 917 5379 1303).

Vabilo