Pregibanje pripovedi: Kakšen jezik govorijo muzejske zbirke in sodni spisi?

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na dogodek z naslovom Pregibanje pripovedi: Kakšen jezik govorijo muzejske zbirke in sodni spisi?, ki bo v sredo, 10. 11. 2021, ob 19.00 uri (Trubarjeva hiša literature). Zgodba ne pripada zgolj fikciji, temveč skoznjo razumemo preteklost, povezujemo dogodke, učvrščujemo spomine in gradimo etične, estetske in spoznavne horizonte. Hkrati nobena zgodba ne lebdi v vakuumu, vsaka je oblikovana, izbrana, posredovana in ob tem nenehno re-interpretirana. V humanistiki in družboslovju izsledke raziskav pogosto “uzgodbimo” ali pa obstoječe narative uokvirimo znova – pri prepričljivosti tega pa ključno vlogo igrajo ubeseditev, konkretne jezikovne in slogovne izbire ter razmerja med upovedanim in zamolčanim. O tovrstnih vprašanjih bodo diskutirali z etnologinjo in kulturno antropologinjo ter umetnostno zgodovinarko Meto Kordiš in zgodovinarko Matejo Ratej.

Sogovornici: Mateja Ratej (ZRC SAZU), Meta Kordiš (Bankarium, Muzej bančništva Slovenije). Moderira: Ana Svetel. Dogodek poteka v okviru cikla pogovorov: Misliti odgovornost.