Predstavitev knjige: »Vsakdo mora imeti priliko, da udejstvi vse svoje telesne in duševne moči.« Milko Brezigar in prvi slovenski program narodnega gospodarstva

V znanstveni zbirki Historia, ki jo izdaja Oddelek za zgodovino Filozofske fakultete, je izšla knjiga z naslovom »Vsakdo mora imeti priliko, da udejstvi vse svoje telesne in duševne moči.« Milko Brezigar in prvi slovenski program narodnega gospodarstva. Avtor uvodne študije je Božo Repe.

Knjiga prinaša ponatis Brezigarjevega gospodarskega programa, ki je izšel leta 1918. V njem je avtor analiziral slovensko gospodarstvo in razmišljal o njegovi prihodnosti. Božo Repe je v uvodni študiji predstavil avtorja in njegovo delo, kar je prva podrobnejša predstavitev Milka Brezigarja in njegovega dela.

Predstavitev knjige bo v četrtek, 5. oktobra 2023, ob 18. uri v tržaškem knjižnem središču, Trg Oberdan 7 v Trstu.

Vabljeni!

Vabilo

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor