Karierni dan Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete

Prisrčno vabljeni na spletni Karierni dan Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete, ki bo v sredo, 21. aprila 2021, ob 17.00 uri. Tudi letošnji Karierni dan organizirajo pod okriljem območne enote Generalnega direktorata za prevajanje pri Evropski komisiji (DGT) v sklopu pobude #TranslatingEurope. V osrednjem delu dogodka bodo predstavili najpomembnejše ugotovitve letošnje vseevropske raziskave o trendih v prevajalskem sektorju, prisluhnili Adriani Sedej iz vladnega Sektorja za prevajanje o pripravah na predsedovanje Svetu EU in se pogovorili o vidikih, ki so bistveni pri iskanju zaposlitve in navezovanju poslovnih stikov, predstavnica Europassa Špela Pogačnik Nose pa bo študentom svetovala pri pripravi življenjepisa. V nadaljevanju bodo organizirane spletne sobe, kjer bodo bodoči prevajalci in prevajalke imeli priložnost za prvo navezovanje poslovnih stikov in sproščeno druženje s potencialnimi delodajalci.

Zoom povezava