Kaj (lahko) delajo antropologinje in antropologi?

V petek, 7. 1. 2022, ob 9.30 uri (predavalnica P2, Zavetiška 5) bodo v okviru vaj iz Metodologije etnologije in kulturne antropologije na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete s predavanjem Kaj (lahko) delajo antropologinje in antropologi? gostovali Živa Gornik, Denis Oprešnik in Urška Purg.

Živa Gornik bo v predavanju Digitalni nasveti za antropologe in študija primera pripovedovala o raziskovanju seksualne industrije in nam na konkretnih primerih iz svoje prakse predstavila digitalna orodja, ki jih uporablja pri raziskovanju. V drugem delu dogodka bo Urška Purg (MNZS) v predavanju Antropologija v zgodovinskem muzeju povedala o uporabi etnoloških/antropoloških metod pri svojem delu, Denis Oprešnik (NIJZ) pa se bo taistega vprašanja lotil v predavanju Pomen medicinske antropologije in kvalitativnih metod raziskovanja v javnem zdravju.

Vabilo

19. 10. 2020