Buddhovo življenje: Recitacija Ašvaghoševe pesnitve z Natašo Barbaro Gračner

Oddelek za filozofijo Filozofske fakultete v sodelovanju z Inštitutom za študije meništva in kontemplativne znanosti ter Veleposlaništvom Indije v Sloveniji vljudno vabi na dogodek ob počastitvi 2500. obletnice smrti Siddharthe Gavtame Buddhe z naslovom Buddhovo življenje: Recitacija Ašvaghoševe pesnitve z Natašo Barbaro Gračner, ki bo potekal v petek, 29. 10. 2021, ob 17.00 uri (pred. 15 na Filozofski fakulteti).

Dogodek bosta s svojim nagovorom otvorili veleposlanica Indije v Sloveniji, njena ekscelenca Namrata S. Kumar, in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar. Osrednji del dogodka, recitacija dela pesnitve “Buddhovo življenje” indijskega pesnika Ašvaghoše v prevodu Vlaste Pacheiner Klander in v izvedbi gledališke in filmske igralke Nataše Barbare Gračner, bo pospremljena s kratkim zgodovinskim orisom Buddhovega življenja, čemur bo sledila predstavitev koledarja za leto 2022 z naslovom “Pod drevesom spoznanja”, ki sledi dvanajstim prelomnim dogodkom v Buddhovem življenju. Ob tem bo navzoče skozi drobce bogate dediščine budizma popeljala videoprojekcija fotografskih utrinkov. Vstop na dogodek je prost.

19. 10. 2020

03. 09. 2020