Sodobna kitajščina 2: začetna stopnja

Avtor: Lin Ming-Chang, Mateja Petrovčič
Pred vami se odpira prvi sistematizirano izdelan učbenik sodobnega kitajskega jezika za začetno stopnjo. Namenjen je predvsem študentom sinologije, ki morajo v prvem letniku doseči optimalno raven jezikovnega znanja sodobne kitajščine. Učbenik je edinstven, saj je kot eden prvih v širšem evropskem prostoru usklajen z dvema mednarodnima standardoma kitajščine kot tujega jezika. Obstoječi učbeniki se namreč omejujejo samo na en standard, bodisi celinskokitajski bodisi tajvanski, poleg tega številna gradiva za kitajski jezik sploh niso usklajena z nobenimi mednarodnimi standardi. V slovenskem okviru je to prvi učbenik sodobne kitajščine, ki pri poglobljenih razlagah kitajske slovnice uporablja premišljeno jezikoslovno terminologijo ter upošteva konceptualne jezikovne razlike med slovenščino in kitajščino.

Leto izida: 2022

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje