Slovenska beseda v živo 1a, delovni zvezek

Avtor: Andreja Markovič, Mojca Stritar Kučuk, Staša Pisek, Tanja Jerman

Učbeniški komplet je nastal po prenovi učbenika Slovenska beseda v živo. Namenjen je tujim odraslim udeležencem tečajev ali študentom slovenščine, ki želijo postati uporabniki slovenskega jezika. V kompletu sta učbenik in delovni zvezek (prodajata se ločeno), ki ga dopolnjujejo rešitve vaj. Priloženi sta zgoščenki s posnetki besedil. Na koncu učbenika so dodane tudi slovnične preglednice in seznam glagolov. Besedila v nalogah so kratka, preprosta in sestavljena posebej za jezikovno učenje. Velik del predstavljajo dialogi, vmes pa se pojavljajo tudi poenostavljena avtentična besedila. Veliko besedil ima tudi zvočni posnetek in slikovno gradivo, ki pomaga pri razumevanju. Navodila vaj so kratka in prevedena v angleščino.

Leto izida: 2023

Zbirka: Učbeniki za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024