Gotsko slikarstvo Zahodne Evrope: evropska umetnost poznega srednjega veka II

Avtor: Tine Germ
Učbenik Gotsko slikarstvo Zahodne Evrope je zasnovan na sodobnih načelih obravnave študijske vsebine, ki kronološki pregled razvoja zahodnoevropskega gotskega slikarstva združuje s tematskim pristopom. V kratkih uvodnih poglavjih so orisana temeljna vsebinska izhodišča: geneza sloga, časovni okvir in regionalna pogojenost, najpomembnejši ikonografski sklopi, teme in novosti, slikarske tehnike oziroma temeljna področja ustvarjalnosti ter organizacija slikarskih delavnic in položaj umetnika. Zgodovinski pregled je zastavljen kot predstavitev ključnih spomenikov, njihovih oblikovnih in slogovnih značilnosti ter pomena za razvoj sloga z opozorilom na časovno in regionalno pogojene specifike ter ikonografske vidike.

Leto izida: 2022

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo