Nahtigalove in dekanjine nagrade Filozofske fakultete 2020/2021 ter Prešernova nagrada Univerze v Ljubljani

Na Filozofski fakulteti vsako leto v okviru Tedna Univerza v Ljubljani predstavimo prejemnike in prejemnice študentskih nagrad naše fakultete. Letos zaradi epidemioloških razmer podelitve, ki smo jo načrtovali za današnji dan, žal ne moremo slavnostno obeležiti v živo, zato predstavitve nagrajenih del objavljamo na posebnem zavihku na naši spletni strani, na tej povezavi. Letos smo tako podelili tri Nahtigalove in devetnajst dekanjinih nagrad. Vabljeni tudi, da prisluhnete nagovoru dekanje Filozofske fakultete, prof. dr. Mojce Schlamberger Brezar, in slavnostnemu govorniku, prof. dr. Tonetu Smoleju.

Prešernovo nagrado Univerze v Ljubljani je prejel Rok Kuntner za delo K rekonstrukciji pragrške nominalne morfologije, Oddelek za klasično filologijo Filozofske fakultete, mentor: doc. dr. Matej Hriberšek, somentor: doc. dr. Luka Repanšek.

Ob tej priložnosti vsem nagrajenkam in nagrajencem ter njihovim mentorjem in mentoricam iskreno čestitamo!

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)