Uvodno ICCHS predavanje – akademsko leto 2025/26: Chris Wickham, zaslužni profesor Univerze v Oxfordu
Mednarodno središče za primerjalne zgodovinske raziskave (ICCHS) vljudno vabi na Uvodno ICCHS predavanje – akademsko leto 2025/26. Tokratni gost je zgodovinar srednjega veka, član Britanske akademije in akademije Dei Lincei Chris Wickham, zaslužni profesor Univerze v Oxfordu, s predavanjem Upravljanje italijanskih mestnih komun v 12. stoletju: pogled od spodaj / Governing Twelfth-century Italian City Communes: the View from Below.
Predavanje je na sporedu v četrtek, 16. oktobra 2025, ob 18.00 v veliki predavalnici št. 34 na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani (pritličje glavne stavbe, desno). Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku, sledila mu bosta pogovor z gostom in druženje v preddverju fakultete.
V petek, 17. oktobra 2025, bo ob 11.30 v veliki predavalnici št. 18 na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani (pritličje glavne stavbe, desno) potekal Pogovor s Chrisom Wickhamom. Pogovor bosta moderirala doc. dr. Dušan Mlacović (Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Oddelek za zgodovino; ICCHS) in izr. prof. dr. Miriam Davide (Univerza v Trstu, Oddelek za humanistične študije). Pogovor bo odprt za javnost.
Vljudno vabljeni!